dr med. inż. Piotr Rogulski

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii
ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa
e- mail: p.regulski@uksw.edu.pl

Adiunkt w Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii. Doktor nauk medycznych, lekarz dentysta, inżynier, specjalista w analizie wizualnej, przetwarzaniu obrazów medycznych i radiologii szczękowo-twarzowej.

Działalność naukowa i badawcza obejmuje zakres zagadnień związanych z metodami przetwarzania obrazów medycznych (TK, CBCT, MRI, USG, cefalometria, pantomografia) i mikrotomograficznych, algorytmami segmentacji, wspomaganiem komputerowym w stomatologii i ortodoncji (CAD – computer aided dentistry), uczeniem maszynowym, modelowaniem do druku 3D oraz wirtualnej rzeczywistości.

Prace badawcze dotyczą rozwoju platformy VisNow - Medical zawierającej algorytmy do poprawy rekonstrukcji obrazów trójwymiarowych z surowych danych pochodzących z TK i CBCT, algorytmów segmentacji, ilościowych metod rekonstrukcji sekwencji rezonansu magnetycznego i innych.

Prace badawcze dotyczą również wykorzystania technologii rozszerzonej i wirtualnej w różnych aspektach dotyczących zagadnień edukacyjnych i medycznych.

Badania naukowe obejmują także antropologiczną analizę historyczną materiałów kostnych i zębowych.

Współpraca

• Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny, Zakład Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej;
  • Dental Holding Sp. z o.o.

• Analiza wizualna obrazów medycznych;
  • Aplikacje w oparciu o platformę VisNow-Medical;
  • Wspomaganie komputerowe stomatologii, ortodoncji i chirurgii;
  • Analiza mikrotomograficzna.

Doświadczenie zawodowe

• od 2019 Adiunkt, główny specjalista ds. rozwoju oprogramowania w Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obszary badawcze: druk przestrzenny, tworzenie modeli, rozwój oprogramowania naukowobadawczego oraz platformy wizualizacyjnej;
  • 2012-2018 Pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, Laboratorium Analizy Wizualnej. Obszary badawcze: opracowanie koncepcji wizualizacyjnych i rozwój oprogramowania VisNow, opracowanie modułów służących do przetwarzania obrazów (segmentacja, filtry krawędziowe i inne), opracowanie rozwiązań do druku przestrzennego, opracowanie modułów wizualizacyjnych do zastosowań medycznych (MRI, CT, raw data);
  • 2011-2019 Asystent w Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obszary badawcze: analiza komputerowa obrazów tomografii komputerowej wiązką stożkową, tomografii rezonansu magnetycznego, zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych, stworzenie aplikacji służących szybszego opisywania badań rentgenowskich oraz trójwymiarowych cefalometrii, tworzenie modeli trójwymiarowych;
  • 2011-2019 Asystent w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus – Centrum Leczenia Obrażeń;
  • 2011-2019 Praca w prywatnej praktyce stomatologiczno-ortodontycznej, Warszawa, Grochowska;
  • 2010-2011 Staż podyplomowy w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Północ ul. Jagiellońska.

• Certyfikat “Ortodoncja dla dentystów ogólnie praktykujących- część I”
  • Certyfikat „Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych przy zastosowaniu aparatu łuku prostego”
  • Certyfikat „Nowe horyzonty w ortodoncji i ortopedii zębowo-twarzowej”
  • Certyfikat „Biomonimalizm w ortodoncji”
  • Certyfikat „ Ortodontyczne strategie na podstawie estetyki i biomechaniki”
  • Certyfikat „Linguajet System”
  • Certyfikat „Autotransplantacje zębbów z nieukończonym rozwojem korzenia w perspektywie chirurgicznej i ortodontycznej”
  • Certyfikat „Mini-implanty, a mechanika w ortodoncji: prostowanie trzonowców, zamykanie luk poekstrakcyjnych i dystalizacja”
  • Certyfikat „Platforma analizy wizualnej – VisNow”
  • Certfikat „Realizacja naukowej ortodoncji”
  • Certyfikat „Zaburzenia funkcji i choroby stawów skroniowo-żuchwowych”
  • Certyfikat „Kompendium wiedzy o zębach zatrzymanych”
  • Certyfikat „Leczenie czynnościowe w teorii i praktyce”
  • Certyfikat człokostwa w The International Association of DentoMaxilloFacial Radiology
  • Certyfikat” Nowe koncepcje kliniczne w leczeniu wad klasy II: czy czynnościowa stymulacja żuchwy jest mitem?”
  • Certyfikat „Chirurgia ortodontyczna w praktyce lekarza ortodonty”
  • Certyfikat „Miniimplnty podniebienne- wszczepianie i biomechanika”
  • Certyfikat „Strategie leczenia dla rozwijających się i nie rozwijających się wad zgryzu klasy III”
  • Certyfikat „ Druk 3D w medycynie i stomatologii- technologie, opisy przypadków, problemy prawne”
  • Certyfikat „Leczenie wad klasy II oraz klasy III aparatem carriere motion z uwzględnieniem estetyki twarzy”
  • Certyfikat „Kurs certyfikacyjnych orthocaps”
  • Certyfikat „ Praktyczne zastosowanie lasera Fotona Lightwalker Rr:YAG i Nd YAG w procedurach klinicznych”.

Organizacje

• Institute of Electrical and Electronics Engineers,
  • IEEE Computer Society Technical Committee on Pattern Analysis and Machine Intelligence,
  • IEEE Engineering in Medicine and Biology Society Membership,
  • International and European Academy of Dentomaxillofacial Radiology,
  • European Society of Radiology,
  • Polish Dental Association,
  • VisNow.org – founding member.