prof. UKSW dr hab. Zbigniew Lewicki

Wydział Prawa i Administracji UKSW
ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa, pok. 1705A
e- mail: zlewicki1@uksw.edu.pl

Amerykanista, wykładowca w Instytucie Prawa Międzynarodowego, Unii Europejskiej i Stosunków Międzynarodowych na WPiA UKSW; wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na Wydziale Filologii.

Stosunki międzynarodowe, cywilizacja amerykańska, kulturoznawstwo amerykańskie, polityka Stanów Zjednoczonych, historia Stanów Zjednoczonych, literatura amerykańska.

Ekspert i konsultant w dziedzinie stosunków polsko-amerykańskich oraz polityki Stanów Zjednoczonych USA

Doświadczenie zawodowe

• Wykładowca na uniwersytetach amerykańskich;
  • Kierownik Katedry Amerykanistyki UKSW na Wydziale Prawa i Administracji UKSW;
  • Uniwersytet Warszawski; Instytut Badań Interdyscyplinarnych "Artes Liberales"
  • Kierownik Ośrodka Studiów Amerykańskich UW;
  • Uniwersytet Warszawski: Instytut Ameryk i Europy;
  • Dyrektor Departamentu Ameryki w Ministerstwie Spraw Zagranicznych;
  • Stypendysta American Council of Learned Societies, Woodrow Wilson International Center for Scholars, The Huntington Library i Winterthur Library.

Organizacje

Przewodniczący Rady Instytutu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych