prof. UKSW dr hab. Andrzej Pankalla

Instytut Psychologii WFCH UKSW

ul. Wóycickiego 1/3, budynek 14, pokój 1406

a.pankalla@uksw.edu.pl

Kierownik Centrum Psychologii Antropologicznej, właściciel Akademii Nauki „Inkantacje” (w tym Instytutu Stosowanej Psychologii Kulturowej) specjalizującej się w szkoleniach psycho-kulturowych.

• Metapsychologia i antropologia wiedzy psychologicznej (inspiracje teoriopoznawcze: L. Fleck oraz tzw. nowa historia psychologii) w triadzie: historia-teoria-kultura;
  • Autorska reaktualizacja projektu psychologii realnej (Realpsychologie F. von Baadera i W. Diltheya);
  • Rekonstrukcja i reautoryzacja obrazów psychologia anthropologica (proweniencja: O. Casmann).

• Pismo Journal of Psychology and Personality
  • Studia Psychologica
  • Czasopismo Psychologiczne
  • Roczniki Psychologiczne

Badania, szkolenia, wykłady, publikacje, filmy dokumentalne, ekspertyzy, wyprawy badawcze (Amazonia Ekwadorska, kraje Afryki, Meksyk, Korea Północna, Tajlandia, Buriacja, Gwatemala) z zakresu: psychologii kultury, psychologii religii, psychologii mitu, komunikacji międzykulturowej, historii psychologii, teoretycznych podstaw psychologii.

Doświadczenie zawodowe

• Adiunkt w Zakładzie Psychologii Ogólnej i Psychodiagnostyki Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu (specjalność: psychologia kulturowa, w tym: psychologia kultury współczesnej, psychologia religii i mitu);
  • Kierownik Centrum Psychologii Antropologicznej w Instytucie Psychologii WFCH UKSW;
  • Właściciel Akademii Nauki „Inkantacje” (w tym Instytutu Stosowanej Psychologii Kulturowej) specjalizującej się w szkoleniach psycho-kulturowych, członek Rady Naukowej i współzałożyciel Instytutu Psychologii Mitu w Warszawie.

Organizacje

• Towarzystwa Kultur Pierwotnych