Laboratorium Toksykologii i Technologii Środowiskowych

Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW
ul. Wóycickiego 1/3, bud. 24
e- mail: k.goralczyk@uksw.edu.pl

Badania prowadzone w Laboratorium Toksykologii i Technologii Środowiskowych opierają się na ocenie stanu zagrożeń chemicznych, fizycznych i biologicznych w środowisku przyrodniczym ze szczególnym uwzględnieniem różnych ekosystemów, a także ich oddziaływania na organizmy zamieszkujące te ekosystemy, w tym człowieka.

Laboratorium Toksykologii i Technologii Środowiskowych zajmuje się badaniami dotyczącymi wielu aspektów współczesnej ekologii i ochrony środowiska, w tym monitoringiem i oceną toksycznego oddziaływania wybranych chemicznych zanieczyszczeń na różne elementy środowiska, a także badaniami laboratoryjnymi próbek wody, ścieków, gleby, a także żywności pod kątem obecności metali szkodliwych dla zdrowia i różnych trwałych zanieczyszczeń organicznych, których wyniki są narzędziem do przeprowadzenia oceny ryzyka i szacowania zagrożeń dla środowiska oraz zdrowia człowieka.

Współpraca naukowa i badawcza

Zakład Monitoringu Środowiska i GIS.

Oferta edukacyjna - Wykłady i warsztaty dla uczniów szkół różnego typu mające na celu popularyzację wiedzy związanej z rozróżnianiem zagrożeń antropogenicznych i ich implikacji środowiskowych oraz zdrowotnych.