prof. dr hab. inż. Wiesław L. Nowiński

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
ul. Wóycickiego 1/3
w.nowinski@uksw.edu.pl

Naukowiec, innowator, entreprener, pionier i wizjoner; budowniczy pomostów między nauką i medycyną. Twórca elektronicznych atlasów mózgu ludzkiego – zdrowego i chorego.

Atlasy mózgu: tworzenie i zastosowania.

Współpraca

Z czołowymi szpitalami i firmami medycznymi. Wydawca Thieme Medical Publisher, New York (15 wydanych tytułów).

Osiągnięcia

570 publikacji (h-index 43/GS). Przynajmniej 65 patentów (m. in. 23 w USA). Technologie wylicencjowane do 67 firm (w tym 13 chirurgicznych) i instytucji, i stosowane w około 100 krajach.

• Współpraca naukowa w badaniu mózgu i rozwoju aplikacji komercyjnych.

Doświadczenie zawodowe

Profesor czołowych światowych uczelni (cztery uczelnie z pierwszej 10-tki dziedzinowego rankingu szanghajskiego): USA (No 2, MED), Singapur (No 2 i 6, ENG) i Chiny (No 9, ENG).

Certyfikaty

44 nagrody, w tym 25 od czołowych towarzystw medycznych (m. in. Oskar radiologiczny 2009, Pionier Medycyny USA, 2013).Wybitny Polak 2012, laureat Europejskiego Wynalazcy Roku 2014.

Organizacje

• American Stroke Association