dr Aneta Rayzacher-Majewska

dr Aneta Rayzacher-Majewska

rozpocznij współpracę
Obszary
Słowa kluczowe

Wykładowca katechetyki, konsultor Komisji Wychowania Katolickiego, ekspert od katechezy i lekcji religii w teorii i praktyce. Autorka i recenzentka podręczników do religii.

Prowadzone badania naukowe

Korelacja religii z edukacją szkolną, zadania katechezy, wprowadzenie do misji, katecheza parafialna, katecheza dzieci, religijność młodzieży, podręczniki do religii

Współpraca naukowa

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Wydawnictwo Katechetyczne, Miesięcznik „Wzrastanie”, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Katolicka Agencja Informacyjna, Kondrat Media, Stowarzyszenie Katechetyków Polskich, Copernicus Center, Edycja św. Pawła.

Osiągnięcia

Podręczniki do religii dla dzieci 5-letnich i 6-letnich; autorskie konspekty lekcji religii; program zajęć dodatkowych dla szkolnych kół misyjnych, autorskie warsztaty i szkolenia dla nauczycieli religii.

Oferta dla biznesu

Prowadzenie szkoleń dla nauczycieli religii, szkolenia e-learningowe dla nauczycieli i rodziców, autorstwo scenariuszy spotkań i materiałów edukacyjnych dla rodziców, szkół i przedszkoli oraz parafii.

Doświadczenie zawodowe

  • Adiunkt w Katedrze Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy,
  • Wydział Teologiczny UKSW (od X.2012);
  • wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie (od IX 2016);
  • nauczyciel religii w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Piastowie (od 2004 do teraz, w tym dwukrotna przerwa trwająca 1 rok i 2 lata);
  • nauczycieli religii w przedszkolach i szkołach (w minionych latach: Przedszkole Miejskie nr 1 w Piastowie, Przedszkole Miejskie nr 4 w Piastowie, Przedszkole Niepubliczne „Co słonko widziało” w Piastowie; Przedszkole Niepubliczne MiniMadagaskar w Piastowie, Przedszkole Niepubliczne UKSW; Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 85 i Gimnazjum Piastowskiego Towarzystwa Oświatowego; Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie)

Organizacje

  • Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski,
  • Stowarzyszenie Katechetyków Polskich,
  • Towarzystwo Naukowe Franciszka Salezego