dr inż. Dominik Wojewódka
Tak naprawdę ciężar wprowadzania nowych rozwiązań i innowacji rozkłada się równomiernie pomiędzy świat nauki i biznesu.
24.01.2019
Główną barierą w moim odczuciu jest brak wzajemnego zrozumienia, zaufania i niewłaściwej komunikacji. Naukowcy zazwyczaj nie rozumieją biznesu i jego dynamiki. Zbyt często skupiają się na wieloletnich badaniach, które nie mają w sobie charakteru wdrożeniowego.
Tej kwestii nie można obecnie rozpatrywać wyłącznie w kategorii możliwości. Jest to konieczność każdej wysoko rozwiniętej gospodarki. Taka współpraca od kilkudziesięciu lat jest aksjomatem rozwoju i postępu na świecie.
Wpływu różnych wariantów bioługowania na efektywność usuwania wybranych metali krytycznych z popiołów będących produktem ubocznym termicznego przetwarzania osadów ściekowych i odpadów komunalnych.
Określenie optymalnego udziału osadów koksowniczych w mieszaninie osadów komunalnych, aby proces fermentacji przebiegał bez zakłóceń. Wyniki mogą być wykorzystywane w utylizacji osadów przemysłowych.
Opracowanie i wdrożenie technologii wytwarzania paliwa alternatywnego z osadów ściekowych na zlecenie firmy. Paliwo może być wykorzystane jako substytut węgla w elektrociepłowniach.
Specjalista w zakresie Inżynierii Środowiska, specjalność Biotechnologia środowiska. Ekspert w zakresie unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych oraz innowacyjnych technologii.
Zespół specjalizujący się w zagadnieniach Inzynierii środowiska, w szczególności gospodarce wodno-ściekowej i gospodarce odpadami. Badania naukowe, innowacyjność, wdrożenia.
Serwis wykorzystuje pliki cookies.Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.Informacja dotycząca ochrony danych osobowych.